Gorliwość w strzeżeniu tradycji religijnej sprawiła, że mając około 25 lat stał się zdecydowanym przeciwnikiem i prześladowcą Kościoła. Uczestniczył jako świadek w kamienowaniu św. Szczepana. Około 35 roku z własnej woli udał się z listami polecającymi do Damaszku (Dz 9, 1n; Ga 1, 15-16), aby tam ścigać chrześcijan. W drodze zobaczył "światłość z nieba" i usłyszał głos Jezusa, pytającego: dlaczego Go prześladuje. Paweł stracił wzrok, prowadzony do Damaszku przez towarzyszy spotkał Ananiasza, który został wysłany przez Pana, aby go uzdrowić i pomóc mu przyjąć chrzest.
Św. Paweł, nazywany Apostołem Narodów, jest autorem 13 listów do gmin chrześcijańskich, włączonych do ksiąg Nowego Testamentu.
Po swoim nawróceniu udał się na misje, przebywał również kilkukrotnie w więzieniu. Zginął śmiercią męczeńską przez ścięcie mieczem w tym samym roku - 67 - co św. Piotr. W Rzymie w IV wieku szczątki Pawła Apostoła złożono w grobowcu, nad którym wybudowano bazylikę św. Pawła za Murami.
W to święto módlmy się o nawrócenie zatwardziałych grzeszników i o ludzi, którzy podążając za Jezusem będą głosić Dobrą Nowinę. Zachęcamy do obejrzenia filmiku "Bądź solą" o owocach ewngelizacji tutaj.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz