poniedziałek, 24 grudnia 2018

I już Święta!

Dzisiaj uczestniczyłyśmy w ostatnich roratach tego Adwentu, wieczorem zasiądziemy razem do wspólnej kolacji Wigilijnej. Tegoroczny Adwent mimo, że stosunkowo krótki, w naszej wspólnocie był dosyć intensywnym czasem. Począwszy od generalnego remontu kaplicy, przez powrót nowicjuszek II roku z praktyk, po przygotowania duchowe siebie samej na przyjście Jezusa. Oczywiście w naszej wspólnocie nie brakło i postanowień adwentowych – początkiem grudnia losowałyśmy dla siebie jedną siostrę ze wspólnoty, aby modlić się za nią cały ten czas do Bożego Narodzenia; nasze wtorkowe rekreacje zastąpiłyśmy wspólną adoracją; w refektarzu każdego dnia wieszałyśmy nowe akty strzeliste przypominające nam szczególnie o obecności Maryi, która jest Matką Adwentu i towarzyszką wielu z nas w przygotowaniu do Świąt.

Od rana trwają ostatnie przygotowania – zwłaszcza w kuchni (z naszej małej wspólnoty są tam obie postulantki i s.Aniela), gdzie powstają pyszne potrawy wigilijne – m.in. karp, pierogi, barszcz z uszkami. 

Dla naszych postulantek będą to szczególne Święta, pierwsze w klasztorze i daleko od ich domów rodzinnych, a dla mnie jest to też jedna z okazji do kontaktu z rodziną(gdyż jestem w trakcie mojego nowicjatu kanonicznego). Zaś dla nowicjuszek II roku będzie to ostatnie Boże Narodzenie w Nowicjacie, dlatego prosimy o modlitwę za każdą z nas!


Na koniec pragniemy wszystkim złożyć najszczersze życzenia – niech Dzieciątko Jezus wam błogosławi, obdarza prawdziwą wiarą, niezachwianą nadzieją i doskonałą miłością, a Maryja towarzyszy każdego dnia nadchodzącego 2019 roku!


s. Tobiasza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz